Süper Japonya Turu 7 Gece 2496€ Başlangıç Fiyatı

 • 7 Days

Tanım

 Şehrin popüler noktalarını ziyaret ediyor, müze gezileri ve panoramik şehir turları ile Japonya’yı keşfediyoruz.Toplam 10 Gün!

Süre

7 Days

Dil

Türkçe Rehber

Dahil

 • Qatar havayolları tarifeli seferi ile İstanbul–Doha-Tokyo/Osaka -Doha –İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti Havalimanı vergileri Osaka – Tokyo arası Shinkansen ile ulaşım hizmeti Tokyo’da 4* otellerde 4 gece oda & kahvaltı dahil konaklama Osaka’da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama Tokyo, Osaka panoramik şehir turları Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler Türkçe rehberlik hizmeti TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır).

Hariç tutuldu

 • Yurtdışı çıkış fonu Tüm öğle ve Akşam yemekleri Ekstra turlar Kişisel harcamalar Covid-19 Sigortası Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

Seyahat güzergahı

1.Gün - İstanbul – Doha

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayollarına ait sefer ile Doha’ya hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

2.Gün - Doha - Tokyo

Doha’ya varışımız ile birlikte kısa bir beklemenin ardından akşam saatlerinde Tokyo’ya varıyor ve dinlenmek için konaklayacağımız otelimize doğru hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.

3.Gün - Tokyo

Kahvaltımızın ardından ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Sonrasında dünyanın en taze balıklarını yiyebileceğimiz Tsukuji balık pazarını geziyoruz. Mükemmel suşilerin yapıldığı yerel restoranlardan birine giderek tadımlanabilir, Japon deniz ürünlerini ve ünlü Japon bıçaklarını satın alabilirisiniz. Modanın merkezi Harajyuku ve Japonya'nın vizyoner modacılarının başkenti Omotesando Caddesi gezeceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonunda Japonya’nın meşhur köpeği olan Hachiko heykelini ve günde 1 milyon kişinin kullandığı yaya geçidini bünyesinde barından Shibuya bölgesini ziyaret edeceğiz.

4.Gün - Tokyo

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Fuji & Gotenba Outlet turuna (200usd Kişi Başı) katılabilirler. Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gidiyoruz. 2013 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır ve etrafında 25 taneye yakın kutsal kabul edilen mekân olduğu bilinir. Burada Oshino Hakkai adlı Japon köyünü ziyaret edecek, yerel yaşamlarına tanıklık edeceğiz. Turumuzun sonunda Japonya'nın en büyük outlerden biri olan ve 290 kadar mağazayı bünyesinde bulunduran Gotenba outletine varıyoruz. Uluslararası ve Japon markalarını uygun fiyata bulabileceğimiz outleette serbest zamanımız var. Konaklama Tokyo otelimizde.

5.Gün - Tokyo

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turuna katılabilirler. (210usd kişi başı) UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Daha sonra 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. 15 bin el işçisi tarafından yapılan bu tapınak Budist inanışından gelen KÖTÜ OLANI DUYMA- GÖRME ve SÖYLEME'yı temsil eden 3 maymunun duvarlarında işlenmiştir. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

6.Gün - Tokyo-Osaka

Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte tren istasyonuna transfer oluyoruız ve en hızlı tren olan Shinkansenlerle Osaka’ya doğru hareket ediyoruz. Japonya'nın Tokyo'dan sonraki en büyük şehri olan Osaka, 17 milyonu bulan nüfusu ile oldukça kalabalık ve hareketli bir yerleşim yeridir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın Dotonbori çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

7.Gün - Osaka

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra tam gün Kyoto şehir turu (195-$ Kişi başı ) Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Kyoto turuna başlıyoruz. İlk olarak, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı, ziyaret edeceğiz ve tapınağın bahçesindeki çay evinde geleneksel yeşil çay ( Matcha ) içiyoruz. Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağını ziyaret edeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da buluyoruz. Turumuzun sonunda Japon kültürünün doğa ile harmanlanmış bir hali olan bu mistik bambu ormanı içeren Arasyima bölgesini gezeceğiz. Tur bitimi Osaka otelimize transfer.

8.Gün - Osaka

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra tam gün Kobe ve Nara turu (195-$ Kişi Başı ) katılabilirler Kahvaltımızın ardından ilk olarak Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli bünyesinde barındırmaktadır. Nara bahçesinde Nara geyiklerini elimizle yedirebilir, selfie çekebiliyoruz. Nara gezimizin ardından rotamız Kobe şehri olacak. İlk olarak Kobe Mozaik isimli yeme içme mekânında bir mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz deniz kenarındaki bu güzel mekanda serbest zamanlarında ünlü Kobe etini yiyebilirler. Son olarak Kobe Ikuta tapınağını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer.

9.Gün - Osaka-Doha

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Alışveriş yapmanız için vaktiniz olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte Osaka havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Qatar Havayollarına ait sefer ile Doha’ya doğru uçuşumuzu yapıyoruz.

10.Gün - Doha-İstanbul

Doha’ya varışımız ile birlikte kısa bir beklemenin ardından İstanbul’a uçacağız. İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.

Haritalar

Tur Şartları ve Koşulları

 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı turizm şirketinin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Turizm şirketi geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, tur şirketinin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Tur şirketi; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından tur şirketi sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Ortalama Konuk Yorumları

İnceleme Yok

İtibaren 0,00$

Bu Tura Rezervasyon Yapın

Person Info

Loader
Thank You

Booked Successfully

Booking Summary

Süper Japonya Turu 7 Gece 2496€ Başlangıç Fiyatı

Have a question in mind

Looking for more info? Send a question to the tour agent to find out more.

İtibaren 0,00$

Bu Tura Rezervasyon Yapın

Person Info

Loader
Thank You

Booked Successfully

Booking Summary

Süper Japonya Turu 7 Gece 2496€ Başlangıç Fiyatı

You might also like

Travel is my life. Since 1999, I have been traveling around the world nonstop. If you also love travel, you are in the right place!

Dil Seçimi