Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş Turu ( Otobüs ile )

  • 3 Gün Days
  • Rezervasyon Başına İzin Verilen Maksimum: 20

Tanım

1 Gece konaklamalı toplam 3 gün

Süre

3 Gün Days

Dil

Türkçe

Öne Çıkanlar Simgesi

Keşfet

  • Rengarenk bitki örtüsü ile kimi zaman bir harikalar diyarını, kurak ve çorak görüntüsü ile kimi zaman bir çölü, dünyanın hiç bir yerinde bulunmayan peribacaları ile kimi zaman bir gezegeni hatırlatan görselliği ile Kapadokya'ya Güzel Atlar Diyarına gidiyoruz...

Dahil

  • - Otellerde 1 Gece Konaklama - Otellerde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği - 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası (sigortambudur.com) - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri - Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri - Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri - Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı

Hariç tutuldu

  • - Tüm Öğle Yemekleri - Tüm Özel Harcamalar - Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri - İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

Seyahat güzergahı

1.GÜN - Otobüs ile Yolculuk

Seyahat Planı Resmi

Araç Kalkış Noktaları

21:00 Beylikdüzü Migros Önü
21:15 Avcılar Otobüs Durakları
22:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
22:20 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
23:20 Kartal Köprüsü Altı
23:40 Gebze Center AVM Önü
00:40 İzmit Otogar Yanı Otobüs Durakları (Romatem Karşısı)
01:20 Adapazarı Otoban Çıkışı Shell Benzin İstasyonu
01:45 Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri
04:45 Eryaman Kapı Altı
04:55 Ankamall Avm Önü
05:00 Aşti Önü Berat Büfe
05:10 Gölbaşı Shell Benzin İstasyonu

2.GÜN - Kapadokya, Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Melendiz Irmağı, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Testi Kebabı, Avanos, Paşabağ, Develi Vadi, Dervent Vadisi, Ürgüp, Asmalı Konak, Üç Güzeller Peri Bacaları, Şarap Mahzeni, Türk Gecesi

Seyahat Planı Resmi

Yukarıda belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından otobüsleri ile Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş Turu yolculuğumuza başlıyoruz. İlk Önce Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesislerinde vereceğimiz molanın ardından Ankara'dan katılacak misafirlerimizi alarak İlk Durağımız Tuz Gölü olacaktır, sabahın erken saatlerinde kısa bir fotoğraf molası vereceğiz, daha sonrası turumuzun ilk kahvaltısını yapmak üzere Ağaçlı Tesislerinde Sabah kahvaltısı molası veriyoruz (Ekstra). Kahvaltı sonrasında Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa'nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından İkinci durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri Gezilebilir) olacak. Yeraltı Şehri gezimizin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım restoranımızda ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Aziz Simeon Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bu yol bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağın önünden geçerek, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı bulacağımız Şarap Mahzenleri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi* Organizasyonumuza (Ekstra) Katılabilirler.

*Türk Gecesi: 8-10 çeşit mevsime göre meze, kuruyemiş, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ikram edilmektedir. 

Sabah Kahvaltısı: Ağaçlı Dinlenme Tesisimizde Alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Avanos - Uranos Restoran / Testi Kebabı Menü. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Dahildir)
Konaklama: Taşsaray Otel, Kapadokus Tatil Köyü vb..

3.GÜN - Balon Turu, Balon İzleme Turu, Atv Safari, At Safari, Onyx Taş Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Yemekhane, Güvercinlik Vadisi, Ayazel Deri, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi

Seyahat Planı Resmi

Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş Turumuzun 3. Gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni güne başlıyoruz. Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Turu veya Balon kalkışlarını izlemeye ve balon turuna gidiyoruz, (Ekstra),  At Binme Turu (Ekstra) organizasyonlarımıza katılabilirler. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin ardından, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhaneyi, Mutfak ve Kileri gezebilirsiniz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında ise bölgenin en güzel vadilerinden olan Güvercinlik Vadisi’ni ziyaret edeceğiz. Güvercin yuvalarını fotoğraflayıp, Kapadokya’nın meşhur kuruyemişlerinden aldıktan sonra Kapadokya’dan ayrılarak, son zamanlarda bölgede popülerleşen, turistik ve kültürel bir organizasyonun modern hale dönüşmesini görmek için Ayazel Deri’ye geçip sunumumuzu alıyoruz. Sunumumuzdan sonra Gülşehir istikameti ile 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi'nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na Ulaşıyoruz. Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki organizasyonda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Not: Balon Turu Fiyatları Dönemlerine Göre Değişiklik Göstermektedir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. (Dahildir)
Öğle Yemeği: Uçhisar - Tandır Evi Restoran / Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol Üstü Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman. (Ekstra)
Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur

Haritalar

Tur Şartları ve Koşulları

TUR ŞARTNAMESİ

Turumuzun süresi 2 Gece 3 Gündür. Otel konaklaması 1 Gece olarak gerçekleşmektedir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda tur şirketi, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde tur şirketi, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda tur şirketinin bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, tur şirketinin sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili tur şirketinin herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turlarda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan tur şirketinin sorumluluğu yoktur.
Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı tur şirketinde saklıdır.
Turun iptali durumunda tur şirketi iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan tur şirketi sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuyor.

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılmaktadır. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

KİŞİ SAYISINA GÖRE KULLANILACAK ARAÇLAR

Otobüsler: 32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır. Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: 20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır. İsuzu Turkuaz, Otokar Mega
Minibusler: 19’a Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır. Vw Crafter, Mercedes Sprinter
Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Ortalama Konuk Yorumları

İnceleme Yok

İtibaren 0,00$

Rezervasyon Yapın

Person Info

Loader
Thank You

Booked Successfully

Booking Summary

Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş Turu ( Otobüs ile )

İtibaren 0,00$

Rezervasyon Yapın

Person Info

Loader
Thank You

Booked Successfully

Booking Summary

Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş Turu ( Otobüs ile )

You might also like

Travel is my life. Since 1999, I have been traveling around the world nonstop. If you also love travel, you are in the right place!

Dil Seçimi