Kapalı Çarşı, İstanbul’un tarihi yarımadasında bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu’nun en ünlü ticaret merkezlerinden biri olan büyük bir kapalı çarşıdır. Türkçe’de “Kapalıçarşı” olarak da bilinir ve Türk turizminin en önemli cazibe merkezlerinden birisi olarak kabul edilmekte.

Kapalı Çarşı, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa edilmiştir. Aynı zamanda o günden bu yana İstanbul’un en popüler turistik mekanlarından biri olmuştur. Dolayısı ile yaklaşık 58 sokak ve 4.000’den fazla dükkandan oluşmaktadır ve her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük pazar yerlerinden biri olarak inşa edilen kapalı bir çarşıdır. Dolayısı ile dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul edilmekte. İstanbul’da turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir.

Kapalı Çarşı, Osmanlı İmparatorluğu döneminde ticaretin en yoğun olduğu yerlerden biri olarak kabul edilirdi. İmparatorluk döneminde çarşı, tüccarlar ve el sanatları ustalarının bir araya geldiği bir merkezdi. Bugün de Kapalı Çarşı’da pek çok el sanatları ürünü satılmakta. Tüccarlar hala burada işlerini sürdürmektedir.

Çarşı, yaklaşık 30.700 metrekarelik bir alana sahiptir. Yaklaşık 4.000’den fazla dükkân ve satıcıya ev sahipliği yapar. Kapalı Çarşı, dokuz ayrı girişi olan L biçiminde bir yapıya sahiptir

Eminönü-viptransfer-holidaylandtravel-Kapalı Çarşı
Eminönü

Holidayland Travel olarak, havalimanı transferi, sağlık turizmi ve vip transfer taşımacılık hizmetleri sunuyoruz. Aynı zamanda tatilinizi daha keyifli hale getirmek için seyahatlerinizde en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Dolayısı ile Uzman ekibimiz, konforlu araçlarımız ve güler yüzlü şoförlerimizle size en iyi seyahat deneyimini yaşatmak için çalışıyoruz. Hemen bizi arayın ve seyahat planlarınızı bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dil Seçimi